XXIII Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę

„Trwajcie mocni w wierze w łączności z Maryją” – pod tym wezwaniem odbyła się XXIII Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę w dniach 4 i 5 listopada 2006r. Jak co roku pielgrzymów z Rybnika, Gliwic i Tarnowskich Gór do Częstochowy przywiózł specjalny pociąg.

Tobie Maryjo zawierzamy wszystkich, którzy o kolei i jej przyszłości decydują wszystkich, którzy dla jej dobra pracują

z powitania ks. Eugeniusza Zarębięskiego
krajowego duszpasterza kolejarzy


Centralnym punktem pielgrzymki była niedzielna Suma odprawiona z powodu pogody w bazylice, której przewodniczył bp Tadeusz Płoski. W homilii bp podkreślił, że praca kolejarzy jest służbą i czuwaniem „na odpowiedzialnych stanowiskach Polskich Kolei Państwowych”.

„Upadek kolei, o ironio, zaczął się po 1989 roku.” Wśród przyczyn tego stanu rzeczy Kaznodzieja wymienił m.in. „nieodpowiedzialne eksperymenty w zakresie restrukturyzacji kolei” oraz „świadome działanie dezintegracyjne środowiska, które uruchomiły lawinę dewastacji dworców i przystanków, dramatyczne pogorszenie infrastruktury i taboru, a w konsekwencji pogorszenie świadczonych przez kolej usług” – powiedział ze smutkiem bp Płoski.

Minister transportu Jerzy Poloczek odczytał list premiera Jarosława Kaczyńskiego wystosowany do kolejarzy:
„Polska kolej jest jednym z symboli trwania państwa i narodu, który buduje dumę i satysfakcję kolejarskiej społeczności. Rząd przeze mnie kierowany próbuje nadrobić wieloletnie opóźnienia w sektorze kolejowym”

Najnowsze komentarze

    Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

    Dodaj komentarz