XXII Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę

W niedzielę na Jasnej Górze modliło się ponad 10 tyś. kolejarzy i ich rodzin. Przybyły delegacje kolejarzy ze Słowacji, Białorusi i Węgier.

Do Częstochowy przyjechało 9 nadzwyczajnych pociągów w tym z Rybnika. Nowością był okolicznościowy bilet z programem pielgrzymki. Szkoda, że tak mało było informacji o kursowaniu pociągu.

We mszy uczestniczyło ponad 60 kolejarskich pocztów sztandarowych, grała orkiestra z Siedlec i Tarnowskich Gór.

Niedzielną suma na jasnogórskim szczycie odprawią bp diec. zamojsko-lubaczowskiej Jan Śrutwa.

. . . Bracia Kolejarze !
Dołóżcie starań, aby wziąć rodzinnie udział w naszym dorocznym spotkaniu u tronu Pani Jasnogórskiej. Niech jesienna aura, do której przywykliście w codziennej służbie drugiemu człowiekowi, nie będzie przeszkodą.
Wasza obecność stanie się wymownym znakiem jedności wszystkich kolejarzy pracujących w różnych zakładach pracy PKP S .A . . . .

Z Zaproszenia ks. Eugeniusza Zarąbięskiego
Krajowego Duszpasterza Kolejarzy .


„Przybywacie, żeby siebie powierzyć , aby wasza trudna praca w szczególny sposób była osłonięta Jej macierzyńską troską. „

Z powitania przeora Jasnej Góry O . Bogdana Waliczka


. . . ” Polecajmy wszyscy razem te trudne sprawy formowania rządu, sprawy gospodarki , polityki , sprawy społeczne , to nasze bezrobocie – żeby się zmniejszało , żeby znikło , żeby ta plaga nas nie dręczyła , żeby ten niepokój, jaki wiele rodzin przeżywa , ustąpił jak najszybciej od nas ” . . .

Z homilii bp Jana Śrutwy


Pielgrzymi brawami nagrodzili wystąpienie Senatora Stanisława Koguta.

Najnowsze komentarze

    Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

    Dodaj komentarz